ОСОБИСТОСТІ І БІОГРАФІЇ

Фрідріх Поллак

Банкір, експерт Фінтех сектора, консультант багатьох фінансових проектів.
1

Фрідріх Поллак

Фрідріх Йосипович Поллак – це фахівець у сфері банківських та фінансових питань, він прославився завдяки своїй активній діяльності у сфері фінансових технологій. Основними професійними напрямками його роботи є:

 • криптовалюти;

 • блокчейн;

 • інновації в фінансах;

 • страхування в банківському секторі.

Під час навчання в українській школі Фрідріх Поллак отримав шанс безкоштовно навчатися в елітній будапештській гімназії. По закінченню навчання за кордоном майбутній фінансовий експерт здобув вищу освіту за спеціальністю «Міжнародні відносини» та «Економіка» в Закарпатському Державному університеті. З 2001 року працював заступником генерального директора. З 2003 року його підвищили на посаді до керуючого директора та Поллак став на чолі Union Standart Bank. З 2014 року і по сьогоднішній день Фрідріх Йосипович надає консультації та професійну підтримку нових проектів у відповідній сфері.


Однокурсниця Фрідріха Поллака
СЕО однієї з великих українських компаній
Біографічні факти про Фрідріха Поллака
З 2001 року працював заступником генерального директора. З 2003 року його підвищили на посаді до керуючого директора та Поллак став на чолі Union Standart Bank. З 2014 року і по сьогоднішній день Фрідріх Йосипович Поллак надає консультації та професійну підтримку нових проектів у відповідній сфері.

Цей діяч зацікавлений у розвитку української фінтех-галузі, тому бере в цьому активну участь, виступаючи на заходах, пов'язаних з темою нових фінансових технологій і криптовалют. Кілька разів ставав учасником закритого заходу для топ-менеджерів у згаданій сфері, де взяв на себе роль спікера.

На думку Фрідріха Поллака, на даний момент активно розвивається вітчизняна фінтех-галузь, проводяться різні заходи, в яких він бере безпосередню участь, а саме:

 • Fintech Ukraine;

 • Kyiv Startup Week;

 • iForum;

 • Kyiv Fintech Conference.

Для того щоб відповідні технології показували успішне зростання, спочатку необхідно продемонструвати збільшення користувачів мобільних пристроїв. За словами самого Фрідріха Поллака, це відмінна підтримка для недавно створених українських компаній.

Нинішній час – це період очікування істотних змін у банківській та фінансовій галузях. Фінтех-галузь повністю перетворює панораму зазначених областей. Наприклад, Китай вже має деякі результати в такій сфері. Країна запустила Фінтех-фонд, вартість якого досягла понад 1,5 млрд доларів. Китайські інвестиції в Фінтех-компанії збільшилися на 8,8 млрд доларів з 2015 по 2016 рік. У цьому ж періоді міжнародна фінтех-галузь збільшилася до 30 мільярдів доларів. Серед регіонів, які займають перші позиції, відзначаються:

 1. Північна Америка – понад 300 угод майже на $8 млрд.

 2. Азія – понад 100 контрактів на 4,5 млрд доларів.

 3. Європа – 125 угод на півтора мільярда доларів.

Як повідомив Фрідріх Поллак, слід розуміти причини активного зростання фінтех-галузі. Типові організації, що спеціалізуються в області фінансів, не мають можливості швидко змінюватися, тому фінансова сфера демонструє активне зростання.


Фрідріх Поллак про фінтех-тренди

Банкір Фрідріх Поллак
2
Директор Union Standart Bank часто дає інтерв'ю, проводить тренінги та семінари, де виступає в якості оглядача головних трендів розвитку галузі фінансів. За словами експерта зазначеної галузі, США посідає перше місце у сфері фінансових технологій з 5,5 млрд інвестицій. Однак азіатські країни також показують успішні результати та майже наздоганяють свого головного конкурента, володіючи інвестиціями в сумі 5,4 мільярдів доларів.

Спеціаліст акцентує увагу на тому, що галузь фінансових технологій перетвориться в потенційну революцію для сектора фінансів, яку можна порівняти з відкриттям телебачення або електрики. Він вважає, що переважна більшість представників відповідного сектора не розуміють тих докорінних змін, які фінансові технології привносять в галузь.

У ролі перспективи, що може з'явитися на вітчизняному грошовому ринку, Фрідріх Йосипович називає сектор P2P кредитування. У разі достатньої підтримки з боку держави така діяльність здатна докорінно трансформувати український сектор фінансових корпорацій.

На думку експерта, P2P кредитування володіє такими особливостями:

 1. Це напрямок, який ось уже кілька років подає великі надії.

 2. Його імідж злегка псують різноманітні фінансові піраміди.

 3. В Україні сервіс P2P по кредитам, призначений для широкого кола людей, запускав Приват Банк, адаптований під законодавство.

При цьому рекомендовано брати до уваги, що депозити і позики – ліцензований вид діяльності. З цієї причини українське законодавство наполягає на необхідності конкретних доробок для появи реальної можливості подібних операцій.

Одночасно з тим діяч підкреслює, що корпорації Google і Microsoft мають значний успіх у застосуванні технології штучного інтелекту у власних сервісах і напрацюваннях. Відомо, що засновник Facebook Марк Цукурберг розробив невеликий проект штучного інтелекту для управління своїм будинком. Цю ж технологію використовує один російський банк, щоб оцінити психічний стан клієнтів. Згадана методика застосовується для аналізу кредитного рейтингу потенційних клієнтів.

Бізнесмен вважає, що важливість штучного інтелекту буде збільшуватися, що призведе до поступового витіснення банківських службовців.


Фрідріх Поллак: Влада віртуальної діяльності


Як зазначає експерт у галузі фінансів, віртуальні помічники за останній час перетворилися на глобальну подію. За прогнозами, 2 роки тому очікувався вибух віртуальних систем підтримки
думка експерта
Як зазначає експерт у галузі фінансів, віртуальні помічники за останній час перетворилися на глобальну подію. За прогнозами, 2 роки тому очікувався вибух віртуальних систем підтримки, в тому числі:

 • Siri;

 • Google Now;

 • Cortana.

Вже через 5 років сфера обороту віртуальних цифрових асистентів досягне обсягу, що дорівнює 13 мільярдам доларів. Ключова роль віддана банківській галузі. Ці помічники надаватимуть допомогу клієнтам: обрати ту чи іншу послугу банку завдяки діалогу в режимі нон-стоп. В даний час голосові віртуальні асистенти надають можливість вибрати необхідну операцію, що великою мірою заощаджує час операторів call-центрів.

Разом з тим Фрідріх Поллак упевнений, що методики віртуальної та доповненої реальності в недалекому майбутньому стануть ідеальною заміною відділень банків. Згідно із спостереженнями фахівців, до 2021 року віщують загальне використання згаданої технології. Прибуток від подібних пристроїв повинен досягти близько 162 мільярдів доларів. Крім того, у гаджеті зможе поміститися цілий банк, який перетворюється в грошову спеціалізовану службу, що відрізняється високим ступенем автоматизації.

Перехід кредитно-фінансових установ в онлайн-режим відзначається українцем вже зараз. Яскравим прикладом служать коефіцієнти заявок на кредити, які українці подають онлайн. Щомісяця у вітчизняні кредитні підприємства надходить від 200 тисяч заявок. У цьому, на думку експерта, відслідковуються такі переваги:

 • інтенсивне зростання споживчої активності в режимі реального часу;

 • зниження вартості обробки заявки клієнта;

 • плавний перехід процесу ідентифікації в Інтернет.

Окрему увагу Фрідріх Поллак відводить блокчейн, завдяки чому можна тримати під захистом відомості в розподіленій мережі без єдиного центру. Це надає гарантію високого рівня безпеки інформації. Згадана технологія передбачає відстеження цифрових валют та її головна перевага полягає в тому, що немає жодної можливості підробити відомості або керувати ними. Україна входить до списку лідерів за кількістю біткоїн-проектів. Банківський фахівець зробив підрахунки та відзначив великі перспективи відповідної системи для фінансового сектора. Разом із розподіленими регістрами згадана технологія здатна створити справжню революцію.


Фрідріх Поллак в журналі Фокус

Думка Фрідріха Поллака про банки майбутнього

Експерт зазначив, що в даний час понад 90% загальної кількості банківських маніпуляцій здійснюється в онлайн-режимі, і лише 5% відведено звичайним відділенням. Можна помітити, що банківська сфера реформується та знаходить застосування всьому цифровому обладнанню, що є в доступі.

Український бізнесмен, який має великий досвід в галузі фінансів, твердо переконаний, що клієнти не мають потреби в банках, їм необхідні сервіси. Тобто вони хочуть, щоб ця установа була невиразною і працювала не як мобільний оператор. У той же час банк володіє чисельним обсягом інформації про клієнта, адже саме сума покупок якнайкраще розповідає про споживача.

Хоч кредитно-фінансові установи і мають відомості абсолютно про всі активні дії клієнта, вони їх не використовують. Лише кілька глобальних сервісів користуються інформацією про користувацькі пріоритети. До них відносяться:

 • Гугл;

 • Фейсбук;

 • Ютуб.

Володіючи персональними даними, вони пропонують відповідну інформацію та рекламу. Банківський сектор на даний момент не здійснив подібну можливість. Метод тріангуляції дозволить визначити місцезнаходження, а транзакції розкажуть про те, що прийшов час запропонувати клієнту кредит.

Фрідріх Поллак вважає, що до найбільш успішних банків СНД, які доклали максимум зусиль у розвитку цифрових сервісів, відносяться:

 1. Сбербанк. Завдяки трансформації малорозвиненого, консервативного банку в суперінноваційну цифрову установу, він зайняв лідируючі позиції в різних областях, зокрема, в експлуатації машинного навчання. Це надає шанс передбачати дії клієнта, створювати необхідні сервіси.

 2. Тінькофф. Зручний мобільний додаток наділяє функціонал керівництва власними фінансами та іншим класичним набором функцій. Причому кредитні та карткові продукти визнані кращими за певними умовами і надали можливість увійти в ТОП-6 з обігу серед вітчизняних кредитно-фінансових установ, враховуючи, що вони ведуть професійну діяльність протягом 10 років.

 3. Приват Банк. На думку Фрідріха Поллака, це безперечний лідер українського ринку, що володіє кращою системою дистанційного фінансового обслуговування.

Як зазначає фахівець, цифровий банкінг – це тільки початковий етап, коли банкам необхідно знайти правильний шлях розвитку та запозичити навички з інших областей і галузей. Період до наступного року стане стадією прогресивних досліджень з оцифруванням кожного аспекту роботи.


Що розповість Фрідріх Поллак про криптовалюту

На даний момент питання про захист власного гаманця на популярних біржах кріптовалюти залишається актуальним. З цього приводу у Фрідріха Поллака є кілька рекомендацій:

 1. Не поширювати стороннім особам, яка саме біржа використовується для гаманця.

 2. Скористатися іншим телефонним номером для двоступеневої авторизації.

 3. З максимальною обережністю проводити вхід в гаманець з чужих пристроїв.

 4. Бажано застосовувати так звані холодні біткоїн-гаманці, оскільки вони в десятки разів надійніші онлайн-інструментів.

Оскільки Фрідріх Поллак – знавець в питаннях заробітку на криптовалютах, він радить здійснювати купівлю у період низьких цін, а продавати, коли вартість активу висока. Разом з тим майбутнім інвесторам чоловік рекомендує вкладати гроші в криптовалюту лише тоді, коли втрата грошей не стане проблемою у випадку непередбачених ризиків.

Фрідріх Поллак вважає важливим використання досвіду мільйонерів минулих епох в роботі тих людей, які далекі від розробки власного стартапу. Він вказує, що не варто хвилюватися про те, що момент покупки біткоїна за 100 у.о. втрачено, адже у світі існує безліч можливостей для розвитку своїх проектів. Слід звернути увагу на зростаючі ринки, адже їх завжди багато. В одному із інтерв'ю фахівець навів приклади про зміну MySpace на Facebook і Yahoo на Google.

Фрідріх Йосипович Поллак також застерігає від різноманітних фінансових пірамід та наполягає на підвищенні особистої грамотності і детальному дослідженню можливостей купівлі криптовалюти. Бажано вести співпрацю з великими міжнародними біржами по продажу цифрових валют, щоб не стати власником прославленого «кота в мішку»!