ОСОБИСТОСТІ І БІОГРАФІЇ

Що ми знаємо про Фрідріха Поллака?

Банкір, експерт Фінтех сектора, консультант багатьох фінансових проектів.
1

Фрідріх Поллак

Багато людей знають про цю відому особистість, проте біографія підприємця відома небагатьом. Більшість знає Фрідріха Поллака як голову Правління «Union Standard Bank». Дана організація до 2013 року мала назву «Катеринославський Комерційний Банк», але після зміни акціонерів і створення нового бренду називається по-новому. Фактично відкрилося нове підприємство, яке повністю змінило стратегію розвитку.

Фрідріх брав участь у визначенні нового плану, а також ребрендингу «Юніон Стандарт Банк» разом зі своїм колегою Євгеном Дзюбою, який став главою Наглядової Ради, та деякими іншими співробітниками. Деякий час Поллак був керуючим директором, а місце голови зайняв Денис Деркач. Головний офіс Банку знаходився в Києві, а також існував сучасний бек-офіс в Одесі.

Фрідріх – визнаний експерт в банківській галузі. Також Поллак бере участь у розвитку фінансових технологій або, скорочено, фінтех. Такі компанії вживають всілякі технології та нові відкриття для кращого розвитку. Подібні підприємці протиставляють себе традиційним організаціям, які працюють за «старими системами».

Багато простих людей вживають подібні технології кожного дня. Наприклад, сплачуючи покупки онлайн. Авжеж, діяльність фінтех-організацій набагато складніше. Як правило, вони зосереджують свою увагу на Р2Р і B2B-сервісах, за допомогою яких можна відкривати кредити, переводити іноземну валюту та місцевий номінал між юридичними і фізичними особами, а також краудфандінг, розробку спеціальних програм, які полегшують роботу користувача тощо.

Проте багатьом людям в Україні навіть невідомі такі терміни, тому Фрідріх є частим гостем на різних заходах, які присвячені фінансам та IT-ринку. Як спікер, Поллак роз'яснює людям роботу різних банківських та фінансових систем, і як вони можуть працювати у зв'язку з сучасними технологіями.

Фрідріх постійно консультує різні проекти перед відкриттям в країнах СНД і Європи. Також чоловік намагається допомагати молодим перспективним стартапам, які, за його прогнозами, привнесуть у сферу фінансів щось нове. Як правило, за порадами звертаються підприємці з області криптовалют та блокчейну.


Фрідріх Поллак постійно консультує різні проекти перед відкриттям в країнах СНД і Європи. Також чоловік намагається допомагати молодим перспективним стартапам, які, за його прогнозами, привнесуть у сферу фінансів щось нове. Як правило, за порадами звертаються підприємці з області криптовалют та блокчейну.Однокурсниця Фрідріха Поллака
СЕО однієї з великих українських компаній
Біографія Фрідріха Поллака

Щодо раннього дитинства Фрідріха практично нічого не відомо. Хоча сам чоловік в інтерв'ю неодноразово розповідав те, що був допитливою дитиною, яка постійно прагнула дізнатися щось нове та цікаве. На жаль, репортерам і другим зацікавленим не вдалося дізнатися нічого про батьків або сім'ю Поллака.

У будь-якому разі більшість вважає, що його назвали на честь відомого німецького соціолога та економіста. Фрідріх Поллак – один із засновників Інституту соціальних досліджень, який розташовувався в місті Франкфурт-на-Майні. Втім, якщо український підприємець взяв ім'я і прізвище цього теоретика, то в цьому немає нічого дивного. Вчений був дійсно видатною особистістю. Праці, присвячений розвитку капіталізму, стали основою політичної теорії Франкфуртської школи протягом цілого десятиліття в довоєнний час.

Можливо, німецький вчений й подумати не міг, чим через багато років буде займатися його тезка, але, ймовірно, в діалозі у сфері фінансів, банківській справі, системах кредитування та ін. вони б знайшли, про що поговорити.

Але повернемося до сучасності. Фрідріх український був дійсно розумним хлопчиком. Це доводить те, що в юному віці йому вдалося виграти стипендію на безкоштовне навчання в Будапешті. Юний Поллак провів в елітній гімназії столиці Угорщини не один місяць, де зміг багато чого почерпнути за час свого навчання.

Вже тоді юнак зацікавився фінансами та сферою IT-технологій. Крім звичайних шкільних предметів, матеріал яких був поданий в поглиблення форматі, Фрідріх у вільний час присвячував вивченню цікавих йому тем. Чи міг він знати, що через кілька років стане головою банку? Або, навпаки, юнак був повністю впевнений у своєму успіху і ще з дитинства прагнув успіху в цій сфері?

По поверненню в Україну Поллак продовжив навчання в рідній школі, а потім вступив до Закарпатського державного університету, який в 2003 році закінчив з відзнакою. При цьому хлопець отримав з невеликою різницею в часі два дипломи. Фрідріх володіє двома освітами за такими напрямами, як міжнародні відносини та економіка. Якщо бути точним, Поллак займався країнознавством та бухгалтерським обліком і аудитом.


Досвід роботи Фрідріха Поллака

Банкір Фрідріх Поллак
2
Очевидно, що після закінчення навчання в університеті Фрідріх Поллак не став відразу ж головою «Union Standard Bank». Однак кар'єра його розпочалася досить стрімко. Невідома інформація про більш ранній період, коли хлопець, можливо, підробляв на менш прибуткових місцях. Але у 2001 році Фрідріх Поллак отримав посаду помічника. I не де-небудь в невідомому місці, а у генерального директора ТОВ «Ботонд Карпати».

Це підприємство здобуло великий успіх у фінансовому плані, тому багато впливових людей зацікавилось компанією, а, отже, і співробітниками. Одним з яких, як уже відомо, був Поллак. «Правекс Банк» був серед перших підприємств, що побачили талант Фрідріха в фінансах, тому швидко переманили перспективного працівника до себе. Встигли запропонувати молодому фахівцеві найкраще місце і зарплату. Кого б така пропозиція не спокусила? Тим більше, що це – прямий шлях для подальшого розвитку. Не до кінця власних днів же бути помічником, час й самому взятися за управління.

Тому з 2003 по 2005 рік Фрідріх Поллак займав посаду директора ПАТ КБ «Правекс Банк». Але, звичайно, не всього підприємства, а лише головного відділення в місті Чоп, що знаходиться в Закарпатській області. Втім, для початку це цілком непогано. У 2005 році Поллака підвищили та віддали йому посаду директора Закарпатському обласному керівному органі банку. Непогане кар'єрне зростання за пару років! На цій посаді Фрідріх трудився до 2009 року.

В цьому ж році Фрідріх допомагав підприємству з реорганізацією після того, як банк викупив «Intesa Sanpaolo». Тоді на чоловіка знову звернули увагу і підвищили до директора Західного регіонального центру по роботі. Але, мабуть, отримана посада не довго надихала молодого підприємця. Можливо, розвиток застопорився через покупку банку італійською групою. Тому Фрідріх почав займатися різною консультаційною діяльністю для інших фірм.

Тривало це з 2010 по 2013 роки. Тоді чоловік все частіше став з'являтися на різних семінарах, конференціях, де був спікером і розповідав про фінансову сферу та фізтех. Допомагав всіляким стартапам, курував проекти та ін. Однак довго це не тривало і Поллак повернувся назад в банківську сферу.

Незважаючи на кризу та навіть війну в Україні, Фрідріху вдалося стати керуючим директором «Union Standard Bank» в 2014 році. Поллак брав участь також в ребрендингу підприємства та зміг вивести банк на новий рівень розвитку.


Чим зайнятий Фрідріх Поллак сьогодні?

Як зазначає експерт у галузі фінансів, віртуальні помічники за останній час перетворилися на глобальну подію. За прогнозами, 2 роки тому очікувався вибух віртуальних систем підтримки
думка експерта
На жаль, дане підприємство недовго працювало та незабаром закрилось за звинуваченнями у шахрайстві. Але з Фрідріха згодом були зняті всі звинувачення, а винними були визнані його колеги. До того ж Поллак практично відразу покинув банк після ребрендингу, пропрацювавши там всього близько року.

З 2014 року та до цього дня чоловік продовжує вести консультації для безлічі нових фірм, а також виступає на різних заходах, які присвячені банківській та фінансовій справі. Швидше за все, такий сумний досвід допомагає йому консультувати своїх клієнтів краще. Так щоб і самому знову не бути втягнутим в аферу, і молоді компанії застерегти.

Однак незважаючи на зовсім інший напрямок діяльності в сфері фізтеху, в Iнтернеті регулярно з'являються різні статті звинувачувального характеру. У бізнес-сфері подібна політика усунення своїх конкурентів – абсолютно не нова стратегія. Але з огляду на те, що звинувачення з підприємця були зняті, в той час як колег по «Union Standard Bank» продовжують шукати, можливо, не найвірніша. Втім, читачі повинні самі скласти свою думку про цю яскраву особистість. В Iнтернеті безліч джерел, які варто ретельно перевірити на відповідність дійсності. Критичний підхід до будь-якої справи нікому не завадив. Тому не варто довіряти гучним заголовкам.

Доки інші пишуть всілякі статті проти своїх конкурентів, Фрідріх зайнятий справою. За минулі роки після закриття «Юніон Стандард Банк» Поллак встиг взяти участь у безлічі конференцій, присвячених фінтеху. ЗМІ опублікували кілька інтерв'ю про криптовалюти та блокчейн. Також Фрідріх встиг розповісти про те, як захистити себе від шахраїв, про перспективи розвитку фінансових технологій в Україні, якими додатками краще користуватися, а також про перспективні проекти, за якими можна розгледіти можливе майбутнє.

Чоловік регулярно виступає на таких заходах, як

  • Fintech Ukraine;

  • Український форум інтернет-діячів;

  • Kyiv Startup Week та інші.

Наприклад, Фрідріх щороку читає лекції для Kyiv Fintech Conference, яка збирає багатьох топ-менеджерів України, пов'язаних з фінтехом. На всіх цих конференціях Поллаку можна поставити будь-яке питання, на яке він охоче відповість.


Фрідріх Поллак в журналі Фокус

Публікації ЗМІ про Фрідріха Поллака

Фрідріх Поллак публікує свої дослідження у сферах фінансових технологій та банківської справи у безлічі видань. Учасники конференцій отримують буклети з його тезами. Більшість читачів може побачити статті Фрідріха в друкованих виданнях та онлайн-ресурсах. Як правило, інформація виходить у вигляді інтерв'ю, де Поллак ділиться своїм досвідом.

Безліч іменитих видань публікувало матеріали з ним, наприклад:

  • Ain.ua;

  • Українська правда: Київ;

  • Ubr.ua;

  • ТСН;

  • Ліга. Фінанси та інші.

На особливу увагу заслуговують публікації про фінтех-тренди та майбутнє банкінгу. Тут докладно розказано про успіх США і можливу революцію, яку має здійснити злиття фінансів та IT-технологій. Також докладно розказано про перспективи P2P-кредитування на українському ринку і яким чином держава повинна регулювати цей процес.

Тим, хто хоче зайнятися криптовалютою, варто ознайомитися з відповідною статтею, в якій розказано про способи шахрайства. Надійно захистіть свій віртуальний гаманець, заведіть його «холодний» різновид. Також Фрідріх рекомендує підвищувати рівень своєї фінансової грамотності, щоб уникнути попадання в «піраміду», яких зараз на ринку близько 90%.

Цікавою буде стаття про співпрацю Поллака та «Finstar Financial Group». Якщо ви – молодий підприємець, який намагається організувати перший стартап, то варто ознайомитися з матеріалом. Фрідріх повідомляє, що холдинг збирається інвестувати понад 150 мільйонів доларів в розвиток фінансових технологій. Якщо працюєте в цій сфері, то рекомендуємо дізнатися про діяльність проекту докладніше.

У статті на «Ubr» Фрідріх докладніше розповів про майбутнє фінтеху в Україні. Судячи з огляду, майбутнє це сумне – через НБУ, яке не бажає забезпечувати доступ до різних систем за межами країни. Через війну багато користувачів російського сервісу WebMoney втратили доступ до своїх коштів, без права виведення. Втім, багато інших систем типу американського PayPal досі сильно обмежені.

Також Поллак докладніше розповів про популярні тренди минулого 2018 року. У статті представлено огляд тих систем, які повинні в найближчому майбутньому змінити стан фінансових технологій в усьому світі та зокрема в Україні. Також цікава стаття вийшла про штучний інтелект та віртуальних помічників.