ЛЮДИ І ОСОБИСТОСТІ

Фінансовий євангеліст Фрідріх Поллак

Банки і фінанси
Фридрих Поллак
Фрідріх Поллак (фото)
Фрідріх Поллак – відомий у фінансовому колі експерт з банківських питань. Можливо, широкій публіці він мало відомий. Але його ім'я безпосередньо пов'язане з двома великими в країні банками – Union Standart Bank і Правекс Банк. Багатий управлінський досвід в цих банках, часті виступи на заходах, які присвячені фінансовим та банківським технологіям дозволяють говорити про Поллака як про професіонала. Компанії, які рухаються у напрямку фінансового розвитку, намагаються використовувати всі можливі для цього технології.


На сьогоднішній день Фрідріх Поллак за правом вважається євангелістом у фінтех-галузі. Інформацію про нього можна розділити на дві категорії:Замовний та чорний піар від конкурентів.
 • В даному випадку частіше всього використовують «жовту» пресу, а не офіційні ЗМІ.
Часті згадування в ЗМІ
 • Фрідріх Поллак часто згадується як професійний експерт у фінансовому секторі, банківських трендах та аналітики в області криптовалют та блокчейнів.
Фрідріх Поллак приймає активну участь в розвитку фінансових технологій, виступає на заходах, які присвячені фінтех-галузі та криптовалютам, тим самим пояснюючи людям нинішню банківську систему. Він неодноразово виступав у якості спікера на закритому заході для топ-менеджерів Kyiv Fintech Conference, а також як оглядач в багатьох статтях різних ЗМІ; дав свою оцінку та прогнози щодо розвитку світової галузі фінтех.
Як відомо, якщо про людину говорять, хай навіть у непривабливому світі, це означає, що він на крок уперед. Конкуренти, можливо, самі того не підозрюючи, підвищують рейтинг популярності банкіра.

З урахуванням того, що онлайн-технології міцно увійшли в наше життя та продовжують розвиватися, кожен хоча б раз використовував можливість онлайн-покупок. Але є ті, хто не те що не користуються сучасними технологіями, а навіть не мають уяви щодо їх корисності. Фрідріх Поллак приймає активну участь в розвитку фінансових технологій, виступає на заходах, які присвячені фінтех-галузі та криптовалютам, тим самим пояснюючи людям нинішню банківську систему. Він неодноразово виступав у якості спікера на закритому заході для топ-менеджерів Kyiv Fintech Conference, а також як оглядач в багатьох статтях різних ЗМІ; дав свою оцінку та прогнози щодо розвитку світової галузі фінтех.

2017 рік для експерта ознаменувався 12 проектами в сфері фінансових технологій, які були з успіхом запущені в Європі та СНД, де він виступив консультантом. Крім того, Фрідріх Поллак часто консультує проекти у секторі блокчейн та криптовалют.

Вже це говорить про Фрідріха Поллака як професіонала своєї справи, тому на його експертну оцінку й консультацію розраховують більшість стартапів та компанії, які розвиваються.


Біографія та досвід роботи Фрідріха Поллака

Незважаючи на те, що ім'я Фрідріха Поллака на слуху знаючих людей та частоту виступів, про особисте життя чоловіка, його дитинство відомо дуже мало. Сам він про себе розказує, як про допитливу дитину з активним прагненням до отримання нових знань. Ще бувши школярем, виграв стипендію на безкоштовне навчання в елітній будапештській гімназії. Після завершення навчання він повернувся до України, де в 2003 році отримав диплом Закарпатського державного університету.

Цікавим фактом є отримання майбутнім банкіром дипломів за двома напрямками:

 • економіка (за спеціальністю «Облік і аудит»);

 • міжнародні відносини (за спеціальністю «Країнознавство»).

Ще навчаючись в гімназії Будапешта, Фрідріх Поллак став проявляти активну зацікавленість до фінансів та ІТ-технологій. Не дивно, що в списку предметів, які він вивчав в школі, з'явилися й додаткові по зацікавленим темам, які він вивчав у вільний від навчання час. Навряд чи тодішній учень угорської гімназії думав, яких висот досягне: буде очолювати один з великих банків країни. Можливо, він від самого початку був впевнений в своїх силах, тому ставив такі високі цілі. Тому нема нічого дивного, що його біографія рясніє видатними успіхами.

Крім того, що про дитинство майбутнього гуру фінансових технологій відомі лише малі частки його біографії, також нема інформації щодо його справжнього ім'я. Багато хто впевнений – його псевдонім безпосередньо пов'язаний з німецьким соціологом і економістом Фрідріхом Поллоком, який є одним з засновників Інституту соціальних досліджень. Можливо, так воно і є. На жаль, про це нічого не відомо. Але навіть якщо це так, то ім'я було вибрано дуже вдало.

Бути першим – якість, яка проявилася в нього ще в шкільні роки. Треба зауважити, він з успіхом її підтверджує, не здаючи позиції. Про це говорить його досвід роботи, який багатий керівними посадами:

 • 2001 рік – помічник генерального директора ТОВ «Ботонд Карпати». Успішність цього проекту привела до зацікавленості особистістю Поллака з боку «Правекс Банку»;

 • 2003-2010 рр. – займав керуючі посади в різних відділеннях ПАТ КБ «Правекс Банк»;

 • 2010-2013 рр. – фінансовий консультант;

 • 2013-2014 рр. – керуючий директор «Юніон Стандарт Банк»;

 • 2014 рік – по теперішній час Фрідріх Поллак консультує й підтримує нові проекти в банківській та фінансовій сферах.

Вражаюча кар'єра! Мабуть, не марно він взяв собі псевдонім німецького економіста і соціолога – можливо, Фрідріха Поллака можна назвати дороговказом нашого сучасника.


Фрідріх Поллак, фото та біографія банкіра
UBR стаття банкіра експерта
Банкір та фінексперт Поллак Фрідріх

Фрідріх Поллак про ключові тренди в векторі фінтех

Найбільшу активність сфери фінансових технологій отримали в 2014 році, сьогодні їх вже понад 11 тисяч стартапів. Сума інвестицій, які вкладені в фінтех – більш ніж 17,5 млрд доларів. Більш привабливий та масовий сегмент фінтеха – платежі і перекази. Фрідріх Поллак в свій час спрогнозував: зріст інвестицій в цю сферу перевищить 20 млрд доларів.

З кожним роком роль банківського сектору зростає в геометричній прогресії. На думку Фрідріха Поллака, ми практично за один крок до часу, коли банкінг повністю замінить паперове оформлення. Ми вже зараз активно користуємося онлайн-сервісами та мобільними додатками, за допомогою яких легко та швидко можна здійснити:

 • онлайн-покупки;

 • записатися до електронної черги;

 • сплатити товар через інтернет-сервіси та багато іншого.

Повна віртуалізація загрожує остаточно звести на ні всю паперову тяганину, а гроші замінити на криптовалюту, яка вже стала досить популярною.

Ще одним важливим трендом у фінтех є чатботи. Всі ми з ними стикалися, заходячи на той чи інший сайт, коли в лівому чи правому кутку з'являється вікно з пропозицією допомогти. Фрідріх Поллак вбачає зростання їх кількості. Для компаній використання у своїй діяльності чатботів – істотний плюс, оскільки для спілкування зі споживачем не потрібно збільшувати персонал. До того ж вони можуть працювати без перерви, це також гідно оцінять банківські організації. Крім того, його на думку, вже до 2021 року сума інвестицій в чатботи збільшиться в декілька разів, ніж інвестиції у додатки для смартфонів.

Технічний прогрес розвивається надто швидко розвивається: вже в майбутньому клієнти зможуть не відвідувати відділення банків, а будуть взаємодіяти з ними за допомогою розширеної віртуальності, або VR. Експерт відмічає, це трапиться вже в 2019-2020 роках. За його оцінкою, об'єм ринку віртуальних помічників досягне 13 млрд доларів. Українські споживачі неодноразово стикалися з «телефонними роботами», які дозволяють обрати потрібну послугу, тим самим заощаджуючи час співробітників колл-центру. В майбутньому їх роль стане більш вагомою та переважною.

Експерт має значний досвід в банківській сфері, це дозволяє йому впевнено говорити про стрімкі зміни в цьому секторі економіки. Все більше людей середнього віку переходять на онлайн-послуги. Казати про молоде покоління й не доводиться, оскільки це вже покоління, яке зростає на Інтернеті. Тобто люди хочуть покращеного сервісу, а не годинних черг в банку, щоб заплатити комунальні або інші послуги. Це означає, що вони готові до наступного кроку: банкінг незабаром займе міцне становище у житті.

Щодо криптовалют, то Фрідріх Поллак воліє, щоб прогнозуванням щодо них займалися аналітики, які спеціалізуються в цій області. Але в той же час він відзначає тенденцію: сьогодні обіг криптовалют досяг 155 млрд доларів – це тільки початковий етап їх розповсюдження.


Фрідріх Поллак про фінтех-галузь в Україні

В одному інтерв'ю Фрідріх Поллак сказав, що ми знаходимося на рубежі глобальних змін в фінансовій та банківській галузях. Передові позиції в світовій сфері фінансових технологій займають:

 • Сполучені Штати Америки (сума інвестицій досягла 7,7 млрд доларів);

 • Азія (4,5 млрд);

 • Європа (1,5 млрд).

Причини настільки активного зросту сфери фінансових технологій полягають в нездатності класичних банківських та фінансових організацій швидко змінюватися. Тому зріст фінтеха найближчим часом є неминучим.

За словами банкіра, достатньо сильно розвивається українська фінансова галузь. Чого тільки стоять такі заходи, як Fintech Ukraine, iForum, Kyiv Fintech Conference, Kyiv Startup Week. Окрім того, відмінною підмогою для українських стартапів є небувалий зріст користувачів мобільних пристроїв. Розробка та установка мобільних додатків є перспективним направленням в українському фінтеху.

Якихось значних кроків по розробці фінтех-стартапів нема. Якби такий алгоритм існував, всі б успішно його застосовували. Поллак радить в першу чергу спрямувати всі сили на заснування команди – правильний підбір людей гарантує 90% успіху.

Основним нюансом українських фінтех-стартапів мають на увазі вміле використання смартфонів та додатків. Необхідно враховувати, що це зрозуміло більш молодій аудиторії, аніж людям похилого віку. Якщо розробляти масовий проект для всіх, то його інтерфейс повинен бути зрозумілим та простим, як, наприклад, пошукова форма Google.

Окрім цього, експерт вбачає перспективність напрямку Р2Р-кредитування, імідж якого неабияк зіпсований пірамідальними структурами. Масовий сервіс по Р2Р-кредитуванню був запущений ще Приват Банком, механізм якого був налагоджений під законодавство країни. Щоб вийти на новий рівень, потрібні значні доробки у нормативно-правових актах.

Не дивлячись на те, що Україні достатньо складно отримати інвестиції, все ж таки для нових проектів тут є всі можливості та перспективи для розвитку та зросту.

В січні 2018 року українським урядом була прийнята «Цифрова адженда-2020». Це документ, який описує численні напрямки технологічного розвитку країни. Поллак зауважує – завдяки більшому впровадженню фінтех-стартапів і сервісів знизиться частка українців, які не охоплені фінансовими та банківськими послугами. Таким чином, замість 50% стане 25% тих, хто не буде користуватися цими послугами. А це говорить про підвищення темпу зросту економіки.


Український фінтех як прогресивна реальність

Якщо раніше люди з побоюванням ставилися до всього нового, то сьогодні це стає невід'ємною частиною нашого життя. Перехід зі звичайної реальності у віртуальну не здається вже чимось фантастичним та вигаданим. За словами Поллака, експерта з багаторічним досвідом в банківській сфері, настільки швидка інтеграція зіграє тільки на руку всім – від тих, хто надає послуги, до споживачів.

Ще не так давно ми користувались телефоном виключно як засобом зв'язку. Сьогодні за його допомогою можна здійснити безліч маніпуляцій від звичайного дзвінка до сплати покупок в супермаркеті. Від звичайного банківського відділення ми переходимо на онлайн-сервіс, де вже сплачуємо всі необхідні послуги. Таких прикладів багато.

Експерт прогнозує, що до 2020 року буде достатньо часу для проведення експериментів в плані оцифрування банківської роботи. Тому ті банки, які обрали вірний напрямок, стануть новими Facebook та Google в цифровій епосі.

Фрідріх Поллак абсолютно небезпідставно вважає: Україна може стати другою Силіконовою долиною, але в першу чергу потрібна підтримка на законодавчому рівні. Це буде можливо, як тільки держава зрозуміє, що полегшивши умови ведення бізнесу в сфері фінансових технологій, Україна може увійти до списку країн, проекти яких обслуговуються світовими фінансовими ринками, тим самим приносячи прибуток в державний бюджет.

Ми знаходимося на перетині, коли все змінюється і дуже швидко. Головне, щоб ці зміни були спрямовані на добробут громадян – тоді це дійсно стане гідною заміною теперішній системі.